Pro dospělé

Pro vás

×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 71

Pro dospělé

Kromě bohoslužeb či biblických a modlitebních hodin je zde celá řada aktivit, které poskytují prostor pro osobní duchovní růst a budování vztahů. Paleta nabídek jednotlivých sborů je velmi pestrá, a tak se zde omezíme jen na obecný přehled. Podrobnosti je nutno hledat u konkrétních farních sborů.

Malé skupinky

Jde o pravidelná setkání pro ca. 8-15 lidí, zaměřená na studium Písma, modlitbu a sdílení. Poskytují otevřený, neformální prostor pro diskusi nad aktuálními životními problémy a otázkami. Jsou vhodné jak pro ty, kteří se s vírou setkávají poprvé, tak i pro "pokročilé". Vznikají na úrovni sborů a většinou je vedou zkušenější neordinovaní křesťané.

Předmanželská příprava

Manželství vnímáme jako celoživotní dar i závazek, proto nám záleží na dobré přípravě snoubenců. Z tohoto důvodu je třeba kromě rezervace termínu sňatku a vyřízení potřebných formalit domluvit také termíny rozhovorů s pastorem (případně zkušeným manželským párem). To vše s dostatečným předstihem před datem sňatku.

Některé sbory nabízejí kromě individuálních předmanželských rozhovorů také kurzy přípravy na manželství pro více párů najednou.

Podrobnější informace o všech náležitostech souvisejících s přípravou na sňatek a manželství - viz Příprava sňatku.

Setkání střední generace

Pro manželské páry jsou v mnoha sborech určena tzv. setkání střední generace (zlidověle: skupina C - "céčkové"), jejichž cílem je povzbuzení k životu víry v kontextu rodiny, výchovy dětí i práce apod. Většinou mají formu tématicky zaměřených večírků, které nabízejí jak přednášky tak i neformální společenství.

Rodiny

Jednotlivé sbory organizují řadu aktivit pro rodiny - od rodinných bohoslužeb přes sportovní a turistické akce pro rodiče s dětmi až po rodinné pobyty či dovolené. Postupně se objevují také akce zaměřené specificky na rozvoj vztahů mezi otci a syny či matkami a dcerami apod. Stále důležitější roli hraje v oblasti práce s rodinami také rodinné poradenství.

K nejdůležitějším celocírkevním akcím s rodinnou tématikou patří:

Singles

Pro svobodné - i když nejen pro ně - jsou určena setkání starší mládeže. Tyto skupinky fungují zejména na mezisborové bázi.

Přehled skupinek starší mládeže

Vyučování a vzdělávání

K následování patří růst v poznávání Božích věcí i v rozvoji praktických dovedností pro službu. Jednou z možností, jak dále rozvíjet svá obdarování, nabízí řada vzdělávacích akcí a konferencí. Srdečně zveme!

Více z této kategorie:Pro mládež , Pro seniory
01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Hledání odvahy

„Ale ti, kdo skládají naději v Hospodina, nabývají nové síly; vznášejí se jak orlové, běží bez únavy, jdou bez...

Číst celé zamyšlení
 alt=