Pro teenagery

Pro vás

×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 71

Pro teenagery

teens_sNové výzvy, noví kamarádi, první lásky a první pády… Jak se v tom neztratit? Otevírá se široký svět možností, ale i prvních ztrát. Ani Bůh a víra už nejsou tak samozřejmé. Člověk se s tím vším musí vyrovnat. Snažíme se, aby v tom náctiletí kolem nás nemuseli zůstat sami.

 

Konfirmace

Pro teenagery ve věku ca. 12-14 let je určeno roční vyučování v základech křesťanství. Kurz dává možnost blíže se seznámit s Biblí, se základy víry, církevními dějinami a praktickým křesťanským životem. Je příležitostí získat dobrou orientaci pro vlastní zápasy - a také nové kamarády, kteří sdílejí stejnou víru. Cílem je osobní přiznání se k daru křtu - potvrzení ("konfirmace") křestní smlouvy.

Dorost

Mládež ve věku ca. 13-18 let svá vlastní setkání, jejichž náplň by se dala shrnout do těchto klíčových slov: společenství, legrace, sdílení, křesťanské vyučování, studium Bible, sport a aktivity, pobyty a akce. Najdete je takřka v každém sboru a kazatelské stanici. Najděte svůj dorost.

Kluby

Jsou zde pro ty, kterým křesťanství neříká nic nebo málo, ale zajímají se o ně - nebo jen hledají kamarády. Nabízejí otevřený prostor pro diskusi o životě i o Bohu. Některé mají podobu pravidelných setkání 1x/týden, některé jsou klasickými nízkoprahovými zařízeními. K těm prvním paří např. kluby vznikající v rámci projektu M.I.S.E. (např. Street-klub v Oldřichovicích aj.). K těm druhým patří např. nízkoprahový Klub On Line v Karviné (provozuje Slezská diakonie).

Centrální akce pro dorost a mládež | Stránky dorostu a mládeže SCEAV

„S teenagery je to jako s politiky nebo s válkami: společnost je má takové, jaké si je zaslouží.“ (J. B. Priestley)

Podněty pro práci s teenagery můžete zaslat koordinátorovi pro práci s mládeží.
Pokud máte srdce pro práci s mladými lidmi, informujte se o možnostech, jak se můžete aktivně zapojit.

01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Boží jméno

„V judské zemi je znám Bůh, má velké jméno v Izraeli.“ Žalm 76:2 Položili jste si už někdy otázku, jaký význam má jméno? Rodiče...

Číst celé zamyšlení
 alt=