Aktuality

SCEAV

SCEAV navštívily zástupkyně Peruánské luterské církve

SCEAV navštívily zástupkyně Peruánské luterské církve

pondělí, 22 leden 2018

Víceprezidentka Peruánské luterské církve Ofelia Dávila Llimpe a vedoucí sboru téže církve ve Filadelfii Ana Laura Torres Morales přijely do Českého Těšína v neděli 14. ledna a rovnou se zúčastnily Modlitební konference. V následujících dnech v doprovodu zástupců naší církve a Slezské diakonie navštívily nejrůznější místa a střediska.

Devět dní, které sestry strávil v našem regionu, jim přinesly seznámením s nejrůznějšími možnostmi práce ve sborech, ale také diakonické práce s potřebnými. Peruánská Luterská církev má 12 sborů a v jejich čelech stojí, což je místní unikum, především ženy. Tamní sbory jsou mladé a věnují se především práci s dětmi a mladými. Jak to děláme u nás, sestry poznávaly například při návštěvách pracovišť EC MISE, na setkání s pracovníky odboru mládeže, v jednotlivých sborech naší církve, které navštívily, ale také v mnohých pracovištích Slezské diakonie. K tomu všemu jsme jim také ukázali významná místa z dějin naší církve. 

Návštěva sester z Peru nezůstane bez reakce. V sobotu 27. ledna do Peru vyrazí delegace z naší církve na obdobnou návštěvu. Myslete na biskupa a jeho tým v modlitbách. Dá-li Pán, tyto kontakty mohou přinést nové misijní příležitosti také pro naši církev.

01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Kristus - zdroj lásky

„Ale neradujte se z toho, že se vám podrobují duchové; radujte se, že vaše jména jsou zapsána v nebesích.“ Lukáš 10:20 Ježíš...

Číst celé zamyšlení

2018 - rok Mládeže

Toužíme vidět církev, která je uchvácena Kristem
a předává živou víru z generace na generaci.
Proto jsme rok 2018 nazvali rokem mládeže

Vyhlašujeme fotosoutěž Setkání generací!

 

SCEAV na facebooku

Chcete-li být v kontaktu z nejaktuálnějším děním v naší církvi,
sledujte nás na Facebooku.

Kalendář akcí

17
24.06.2018
15:00
16:30

24
14.07.2018
21.07.2018

17:00
11:00

14
Nenalezeny žádné události
 alt=