Dla każdego
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.

Na orlích křídlech

orel1"Nesl jsem vás na orlích křídlech."

2. Mojžíšova 19:4

Jeden rybář sledoval, jak orlice shodila mládě dolů do kaňonu. Mládě se snažilo mávat křídly, avšak jeho snaha byla marná, protože stále padalo dolů. Zdálo se, že už dopadne na skálu, když tu náhle se z čistého nebe objevil otec – orel a svými mohutnými křídly zachránil svého vlastního potomka.

Náš Otec na nás celou dobu dohlíží a rozprostírá pod námi Svá křídla.

Poté vyletěl vysoko k nebi a mládě opět shodil. Tentokrát jej na svým křídlech zachytila matka – orlice. Situace se opakovala tak dlouho, dokud se mládě nenaučilo létat.

I Bůh nám dává příležitosti k tomu, abychom se naučili létat směrem k větším a vyšším zkušenostem. Velmi často jsou tyto lety dobrodružstvím společně s Bohem a znamenají službu lidem. Náš Otec na nás celou dobu dohlíží a rozprostírá pod námi Svá křídla.

Bůh, který poslal svého Syna, aby za nás zemřel a vyvedl nás ze smrti do věčného života, nás na našich pozemských letech určitě neopustí.

Vzneste se jako orlové. Bůh vás udrží.

Pane, když jsem unaven, pozvedni mne na Svých křídlech. Dej mi odvahu a sílu, kterou potřebuji pro dnešní den, ve jménu Ježíše. Amen.

Více podobných zamyšlení pro každý den roku najdete v této publikaci:
Na každý den
Český Těšín: Slezská církev evangelická a. v., 1999.

(c) Slezská církev evangelická a. v. Všechna práva vyhrazena.

01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Harmonické protiklady

"Všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem svůj čas." Kazatel 3:1   Tento text je často fatalisticky interpretován...

Číst celé zamyšlení
 alt=