Aktuality

SCEAV

Proběhla pastorální konference 2018

Proběhla pastorální konference 2018

čtvrtek, 01 březen 2018

Každoroční třídenní pastorální konference, na které se setkali pastoři SCEAV a faráři ECAV už je minulostí. Strávili spolu tři skvělé dny od 26. do 28. února v Malenovickém hotelu kam.

Program konference byl především studijní a motivační. Prvním řečníkem byl biskup Tomáš Tyrlík, který prezentoval zkušenosti z nedávné návštěvy Luterské církve v Peru. 
Hlavním hostem konference byl pastor Michael W. Brandt, který se profesně věnuje pastoraci pastorů. Přednesl poutavé přednášky na téma Zápas o jednotu a Hodnocení - proces, který pomáhá. 
V dalších dnech své referáty přednesli také další hosté. Neznámé listy Jiřího Třanovského do Levoče a Třanovského, co by mučedníka katolické církve přiblížil Rastislav Stanček z Dolného Kubína.
Nad tématem reformace v církvi s podtitulem "Proč jsme, jací jsme?" popřemýšlel pastor David P. Daniel.
Dále například o Poslání duchovní písně v kontextu teologických východisek reformace přednášel doktor Dávid Benka a několik poznámek k zásadě Sola scriptura přednesl doktor Milan Jurík. 

Společný zpěv, volný čas a vynikající jídlo byly dalšími milými zpříjemněními této konference. Fotografie můžete shlédnout v albu na našem Facebooku

01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Boží piknik

„Hospodin zástupů připraví na této hoře všem národům hostinu tučnou….“ Izajáš 25:6 V současné době jsou pikniky ve Spojených státech velmi...

Číst celé zamyšlení

Vyhlašujeme fotosoutěž Setkání generací!

 

2018 - rok Mládeže

Toužíme vidět církev, která je uchvácena Kristem
a předává živou víru z generace na generaci.
Proto jsme rok 2018 nazvali rokem mládeže

SCEAV na facebooku

Chcete-li být v kontaktu z nejaktuálnějším děním v naší církvi,
sledujte nás na Facebooku.

Kalendář akcí

27.10.2018
29.10.2018

10:00
13:00

27
10.11.2018
8:00
15:00

10
Nenalezeny žádné události
 alt=