Tipy pro život

Světem víry

×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 62

Početí a narození dítěte

mimi

Zodpovědní rodiče začínají o dítě pečovat od okamžiku jeho početí: intenzivně se jím zabývají, cítí jeho blízkost, hovoří o něm, těší se na jeho narození, spojují s ním svou budoucnost. V dětech zahrnovaných rodičovskou láskou, zájmem, něhou a podporou se vytváří pozitivní citový náboj. Z tohoto „rezervoáru“ kladných citových zkušeností mohou děti těžit nejen pro svůj vlastní život, ale jsou schopny v něm nalézt zdroje i pro vlastní rodičovskou, otcovskou a mateřskou lásku.

Náklonnost rodičů a intenzivní prožívání jejich blízkosti jsou předpokladem zdravého citového, rozumového a osobnostního vývoje. Dítě musí zakusit, že je v tomto světě vítáno a přijímáno, že si ho rodiče přejí a má doma své pevné místo. Tímto v něm vzniká základní vědomí důvěry ke svému okolí. Kladné citové zkušenosti spadající do nejútlejšího dětství rozhodujícím způsobem ovlivňují nejen budoucí vztah dítěte k druhým lidem, ale také jeho schopnost přijmout a rozvíjet dar víry. Síla vztahu mezi dítětem a matkou se může stát základem zkušenosti víry v Boží lásku. V závislosti na tom, jak dítě zažívá matku a otce, je později utvářen i jeho obraz o Bohu.

Související články

01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Zrada lásky

„Láska nikdy nezanikne. Proroctví - to pomine; jazyky - ty ustanou; poznání - bude překonáno.“ 1. Korintským 13:8 V listě Korintským se...

Číst celé zamyšlení

Vyhlašujeme fotosoutěž Setkání generací!

 

SCEAV na facebooku

Chcete-li být v kontaktu z nejaktuálnějším děním v naší církvi,
sledujte nás na Facebooku.

Kalendář akcí

09.08.2018
12.08.2018

18:00
13:00

9
10.11.2018
8:00
15:00

10
Nenalezeny žádné události
 alt=