Tipy pro život

Světem víry

×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 62

Jak se s dětmi a za děti modlit?

rucicka

Víra nespočívá ve schopnosti Boha pochopit, nýbrž zažít. Boží blízkost zakouší dítě nejsilněji ve chvíli, kdy se rodiče v jeho přítomnosti modlí. Má-li být společná modlitba s dítětem pro ně skutečně smysluplným zážitkem, je třeba, abychom dodržovali několik pravidel.

1. Když se modlíme, mluvíme srozumitelně.

2. Používáme slova, jejichž obsahu rozumí i dítě.

3. Přednášíme Bohu věci, které se týkají dítěte.

4. Modlíme se krátce.

Rodiče by se mohli se svým dítětem začít modlit např. větou: Pane Bože! Děkujeme Ti, že máš rád svoji Klárku. Slova této modlitby jsou vhodná, neboť každému z nich rozumí i osmnáctiměsíční dítě. Důležité je, že díky obsahu zmíněné modlitby si dítě může uvědomit, že jej milují nejen rodiče, ale i Pán Bůh. Čím častěji je modlitba vyslovována, tím jasnější se dítěti stává význam Boží lásky pro jeho život. S dvouletým dítětem se můžeme modlit např. těmito slovy: Dobrý Bože, děkujeme Ti za hezký den. Děkujeme Ti, že máš rád tatínka a maminku a že máš rád svoji Klárku. Amen. (variace: Měj rád naši babičku. Je moc nemocná. / Děkujeme Ti za bratříčka, máme ho všichni moc rádi. / Dej, ať se nám naše Martinka brzy uzdraví.)

Postupně zjistíme, že i dítě začíná o svém světě zcela svobodně hovořit v modlitbě. Tyto modlitbičky jsou veselé, živé a věrohodné. Díky nim děti nabývají zkušenost: Bůh se o mě zajímá, miluje mne. S tímto Bohem se děti cítí dobře, mohou se k Němu chovat přirozeně, cítí k Němu důvěru a přátelství.

Více z této kategorie:Rodinná bohoslužba , Modlitby rodičů

Související články

01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Mince k útratě

"Když se modlíte, říkejte: A odpusť nám naše hříchy, neboť i my odpouštíme každému, kdo se proviňuje proti nám." (Lukáš 11:4) V...

Číst celé zamyšlení

Vyhlašujeme fotosoutěž Setkání generací!

 

SCEAV na facebooku

Chcete-li být v kontaktu z nejaktuálnějším děním v naší církvi,
sledujte nás na Facebooku.

Kalendář akcí

09.08.2018
12.08.2018

18:00
13:00

9
10.11.2018
8:00
15:00

10
Nenalezeny žádné události
 alt=