Pro každého něco

Pro vás

×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 71
JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 62
JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 332

Pro každého něco

deti_sDěti nejsou jen budoucnost církve - jsou její současnost! Službu dětem vnímáme jako jednu z našich priorit.

teens_sNové výzvy, noví kamarádi, první lásky a první pády… Jak se v tom neztratit? Otevírá se široký svět možností, ale i prvních ztrát. Ani Bůh a víra už nejsou tak samozřejmé. Člověk se s tím vším musí vyrovnat. Snažíme se, aby v tom náctiletí kolem nás nemuseli zůstat sami.

divka

Je to tak trochu jako v oné staré mládežnické písni: "zápas o čisté mládí pojí nás v jeden kruh". Ale dějí se i nové věci.

Kromě bohoslužeb či biblických a modlitebních hodin je zde celá řada aktivit, které poskytují prostor pro osobní duchovní růst a budování vztahů. Paleta nabídek jednotlivých sborů je velmi pestrá, a tak se zde omezíme jen na obecný přehled. Podrobnosti je nutno hledat u konkrétních farních sborů.

Svozy starších

Mnohé sbory organizují pravidelné bohoslužby s Večeří Páně speciálně pro seniory - zejména pro ty, kteří se jinak pro svůj věk a zdravotní stav nemohou zúčastňovat společenství každou neděli. Tato setkání nabízejí kromě duchovní stravy také společenství u stolu a další zajímavý program zajišťovaný mladšími členy sboru. Ti zpravidla zajišťují také dopravu.

Pastorační služba zasahuje všechny generace. Středem života církve je zvěstování evangelia a vysluhování svátostí. Duchovní růst kromě pravidelných bohoslužeb podněcuje studium Písma svatého v rámci biblických hodin, sborových buněk a modlitebních skupin. Dětem je zvěstováno Boží slovo na nedělních besídkách, při výuce náboženství na školách a během konfirmační přípravy. Pokonfirmační mládež se schází ve skupinách dorostu (14 -17 let) a mládeže (17-25 let). Dalšími cílovými skupinami jsou starší mládež, mladé rodiny, ženy, muži, střední generace a senioři.

Prožíváte-li v životě různé nesnáze, nemusíte v tom zůstat osamoceni. Neváhejte se o své problémy podělit a požádat o pomoc. Víte-li o někom, kdo by zde uvedené služby a poradenství mohl potřebovat, dejte mu o nich vědět.

Jako křesťané věříme, že každá krize může být zároveň šancí - šancí poznat své limity, naučit se něco nového o sobě, prohloubit či obnovit vztah s Bohem i s bližními. Věříme, že "Bůh je věrný: nedopustí, abyste byli podrobeni zkoušce, kterou byste nemohli vydržet, nýbrž se zkouškou vám připraví i východisko a dá vám sílu, abyste mohli obstát". (1 Kor 10,13)

turiste_sAť už Těšínským Slezskem jen projíždíte nebo zde hodláte strávit dovolenou, zde je pár nevšedních tipů, jak u nás prožít požehnaný čas. Srdečně zveme!

V jubilejním roce Reformace jsme připravili edici triček, jejichž motiv toto výročí připomíná. Vybrat si můžete s několika variant kombinací barev trika a potisku ve velikostech S a XS
Za přátelských 50,- Kč je můžete objednávat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Boží jméno

„V judské zemi je znám Bůh, má velké jméno v Izraeli.“ Žalm 76:2 Položili jste si už někdy otázku, jaký význam má jméno? Rodiče...

Číst celé zamyšlení
 alt=