Pro každého něco

Pro vás

×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 71
JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 62

Pro každého něco

deti_sDěti nejsou jen budoucnost církve - jsou její současnost! Službu dětem vnímáme jako jednu z našich priorit.

Informujeme, že Kvintet z Třanovic vydal nové „dvojcédé“ s dvaceti písněmi, které nese název Budu s tebou.

teens_sNové výzvy, noví kamarádi, první lásky a první pády… Jak se v tom neztratit? Otevírá se široký svět možností, ale i prvních ztrát. Ani Bůh a víra už nejsou tak samozřejmé. Člověk se s tím vším musí vyrovnat. Snažíme se, aby v tom náctiletí kolem nás nemuseli zůstat sami.

divka

Je to tak trochu jako v oné staré mládežnické písni: "zápas o čisté mládí pojí nás v jeden kruh". Ale dějí se i nové věci.

Kromě bohoslužeb či biblických a modlitebních hodin je zde celá řada aktivit, které poskytují prostor pro osobní duchovní růst a budování vztahů. Paleta nabídek jednotlivých sborů je velmi pestrá, a tak se zde omezíme jen na obecný přehled. Podrobnosti je nutno hledat u konkrétních farních sborů.

Svozy starších

Mnohé sbory organizují pravidelné bohoslužby s Večeří Páně speciálně pro seniory - zejména pro ty, kteří se jinak pro svůj věk a zdravotní stav nemohou zúčastňovat společenství každou neděli. Tato setkání nabízejí kromě duchovní stravy také společenství u stolu a další zajímavý program zajišťovaný mladšími členy sboru. Ti zpravidla zajišťují také dopravu.

Pastorační služba zasahuje všechny generace. Středem života církve je zvěstování evangelia a vysluhování svátostí. Duchovní růst kromě pravidelných bohoslužeb podněcuje studium Písma svatého v rámci biblických hodin, sborových buněk a modlitebních skupin. Dětem je zvěstováno Boží slovo na nedělních besídkách, při výuce náboženství na školách a během konfirmační přípravy. Pokonfirmační mládež se schází ve skupinách dorostu (14 -17 let) a mládeže (17-25 let). Dalšími cílovými skupinami jsou starší mládež, mladé rodiny, ženy, muži, střední generace a senioři.

Prožíváte-li v životě různé nesnáze, nemusíte v tom zůstat osamoceni. Neváhejte se o své problémy podělit a požádat o pomoc. Víte-li o někom, kdo by zde uvedené služby a poradenství mohl potřebovat, dejte mu o nich vědět.

Jako křesťané věříme, že každá krize může být zároveň šancí - šancí poznat své limity, naučit se něco nového o sobě, prohloubit či obnovit vztah s Bohem i s bližními. Věříme, že "Bůh je věrný: nedopustí, abyste byli podrobeni zkoušce, kterou byste nemohli vydržet, nýbrž se zkouškou vám připraví i východisko a dá vám sílu, abyste mohli obstát". (1 Kor 10,13)

turiste_sAť už Těšínským Slezskem jen projíždíte nebo zde hodláte strávit dovolenou, zde je pár nevšedních tipů, jak u nás prožít požehnaný čas. Srdečně zveme!

Dechový kvartet z Oldřichovic vydal své první cd, na kterém si můžete poslechnout různorodý repertoár, od klasické hudby přes americké spirituály, křesťanské písně, chorály, dixielandové melodie až po současnou hudbu.
Cena 200.-

Kontakty pro odebrání:
Farní sbor Slezské církve evangelické a.v. v Oldřichovicích
Oldřichovice 114
739 61 Třinec
558 348 052

nebo

Tomáš Kaleta
Guty 35
73961 Třinec
Telefon: 721 831 704

V jubilejním roce Reformace jsme připravili edici triček, jejichž motiv toto výročí připomíná. Vybrat si můžete s několika variant kombinací barev trika a potisku. 
Za přátelských 150,- Kč je můžete objednávat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Množstevní slevy a dopravné jsou k individuálnímu jednání. 

01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Co je to víra?

„Bez víry však není možné zalíbit se Bohu. Kdo k němu přistupuje, musí věřit, že Bůh jest a že se...

Číst celé zamyšlení

Vyhlašujeme fotosoutěž Setkání generací!

 

 alt=