Pro teenagery

Pro vás

×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 71

Pro teenagery

teens_sNové výzvy, noví kamarádi, první lásky a první pády… Jak se v tom neztratit? Otevírá se široký svět možností, ale i prvních ztrát. Ani Bůh a víra už nejsou tak samozřejmé. Člověk se s tím vším musí vyrovnat. Snažíme se, aby v tom náctiletí kolem nás nemuseli zůstat sami.

 

Konfirmace

Pro teenagery ve věku ca. 12-14 let je určeno roční vyučování v základech křesťanství. Kurz dává možnost blíže se seznámit s Biblí, se základy víry, církevními dějinami a praktickým křesťanským životem. Je příležitostí získat dobrou orientaci pro vlastní zápasy - a také nové kamarády, kteří sdílejí stejnou víru. Cílem je osobní přiznání se k daru křtu - potvrzení ("konfirmace") křestní smlouvy.

Dorost

Mládež ve věku ca. 13-18 let svá vlastní setkání, jejichž náplň by se dala shrnout do těchto klíčových slov: společenství, legrace, sdílení, křesťanské vyučování, studium Bible, sport a aktivity, pobyty a akce. Najdete je takřka v každém sboru a kazatelské stanici. Najděte svůj dorost.

Kluby

Jsou zde pro ty, kterým křesťanství neříká nic nebo málo, ale zajímají se o ně - nebo jen hledají kamarády. Nabízejí otevřený prostor pro diskusi o životě i o Bohu. Některé mají podobu pravidelných setkání 1x/týden, některé jsou klasickými nízkoprahovými zařízeními. K těm prvním paří např. kluby vznikající v rámci projektu M.I.S.E. (např. Street-klub v Oldřichovicích aj.). K těm druhým patří např. nízkoprahový Klub On Line v Karviné (provozuje Slezská diakonie).

Centrální akce pro dorost a mládež | Stránky dorostu a mládeže SCEAV

„S teenagery je to jako s politiky nebo s válkami: společnost je má takové, jaké si je zaslouží.“ (J. B. Priestley)

Podněty pro práci s teenagery můžete zaslat koordinátorovi pro práci s mládeží.
Pokud máte srdce pro práci s mladými lidmi, informujte se o možnostech, jak se můžete aktivně zapojit.

01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Neklidné nohy

„Musíme konat skutky toho, který mě poslal, dokud je den. Přichází noc, kdy nikdo nebude moci pracovat.“ Jan 9:4 Již prorok Izajáš...

Číst celé zamyšlení

Vyhlašujeme fotosoutěž Setkání generací!

 

 alt=