Svědectví

Světem víry

Když Bůh chrání

dite_3Ráda čtu příběhy ze života maminek, ve kterých popisují velké Boží zázraky a činy, které se jim nebo jejich dětem přihodily. Např. o tom, jak jim daroval zdravé dítě, i když lékaři tvrdili, že bude postižené, jak je Pán Bůh uzdravil z těžké nemoci. Vždycky mě taková svědectví hodně povzbudí. Jednou mě tak napadlo, že já jsem se svými dvěmi dětmi (Joanna - 6 let, Marek - 3 roky) nic tak zvláštního a zázračného, o čem by se dalo psát v knize nebo v časopise, nezažila.

Bylo mi to trochu líto.
Pán Bůh mi ale dal poznat, že přece každý den, každá prožitá chvilka je zázrak a On nás vede a ochraňuje i při těch nejběžnějších a nejobyčejnějších činnostech.

"On svým andělům vydal o tobě příkaz, aby tě chránili na všech tvých cestách." (Žalm 91:11)

Tak třeba: když měl Marek 1 rok, sousedka nás pozvala na zahradu, kde mají dost velký asi 150 cm hluboký bazén. Bylo krásně teploučko, a tak jsme vlezli do vody. Marka jsem pevně držela a spolu s dalšími sousedkami a jejich dětmi jsme si užívali toho příjemného ochlazení. Chvilku jsem se věnovala své starší dcerce, když najednou se mi Mareček vysmekl a vyklouzl z rukou do vody. Byly to vteřiny, když jsem ho uchopila a vyzvedla nad hladinu. Díky Bohu byl v pořádku. Ale najednou se mi v hlavě honily myšlenky, co by se stalo, kdyby voda byla zakalená a já ho nemohla hned najít, nebo co kdyby se té vody nadechnul?!

Nebo: Joalka už odmalička ráda jezdí na kole a také se to celkem brzo naučila. Dost často proto vyrážíme na výlety a projížďky. Jednou jsme se vraceli už domů a jeli jsme po chodníku vedle hlavní cesty. Ten chodník je dost vysoký, asi tak 30 cm nad povrchem vozovky. Joalka jela přede mnou a otočila se, protože mi chtěla něco říct. Přitom ale předním kolem z toho chodníku sjela a převrátila se i s kolem na hlavní silnici, která je dost frekventovaná. A zase jsem si musela uvědomit, že díky Bohu zrovna žádné auto nejelo a dcerka vyvázla jen s malými odřeninami.
A potom že se zázraky nedějí!

Halina Piętaková

Tento článek byl původně napsán pro časopis Mamina - křesťanský časopis pro "maminy na plný úvazek" (vydává křesťanské sdružení Jókebed). Bližší informace, ukázkové exempláře a případné objednávky k dispozici na adrese casopismamina (zavináč) centrum.cz

Související články

  • Biblická lupa na téma okultismu
    Tvůrci pořadu Biblická lupa srdečně zvou na osmý díl pořadu s názvem „Okultismus a jak z toho ven“....
  • Víkendové setkání Poslední kapka
      Projekt „Šance podaná ruka“ pořádá další víkendové setkání „Poslední kapka“ určené osobám,...
  • Zkouška víry
    První opravdu velkou zkouškou víry v mém živote bylo narození naší Andulky. Byla jsem těhotná, paráda!!!...
01

Aktuálně za námi


Další fotogalerie

Zamyšlení

Hluboké kořeny

„Požehnán buď muž, který doufá v Hospodina, který důvěřuje Hospodinu. Bude jako strom zasazený u vody, své kořeny zapustil...

Číst celé zamyšlení

Vyhlašujeme fotosoutěž Setkání generací!

 

SCEAV na facebooku

Chcete-li být v kontaktu z nejaktuálnějším děním v naší církvi,
sledujte nás na Facebooku.

Kalendář akcí

09.08.2018
12.08.2018

18:00
13:00

9
10.11.2018
8:00
15:00

10
Nenalezeny žádné události
 alt=